7 stycznia 2018 r.  o godz. 18:30 w Kolegiacie Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się koncert kolęd. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki  wykonali uczniowie, absolwenci i pedagodzy naszej szkoły. Wystąpili: zespół skrzypcowy pod kierunkiem p. Magdaleny Pałgan, zespół gitarowy pod kierunkiem p. Dariusza Wróbla, zespół akordeonowy pod kierunkiem p. Zbigniewa Swata, Trio (2 akordeony i fortepian) pod kierunkiem p. Zbigniewa Swata i p. Barbary Wójcik, chór „Świętokrzyskie Bemolki” pod kierunkiem Ewy Jurkowskiej-Siwiec. Koncert zakończyła orkiestra dęta prowadzona przez p. Jerzego Kłonicę. Licznie zgromadzona w Kościele publiczność wynagrodziła artystów gromkimi brawami . Podczas koncertu została ogłoszona zbiórka pieniędzy: DLA OLESIA PATER NA OPERACJĘ MÓZGU W KLINICE DZIECIĘCEJ W SZWAJCARII.
OLEŚ PATER TO 5 LATEK Z LWOWA KTÓRY URODZIŁ SIĘ Z RZADKĄ CHOROBĄ MÓZGU Moya-moya. W 2017 R. PRZESZEDŁ UDAR MÓZGU CO SPOWODOWAŁO NIEDOWŁAD JEDNEJ RĄCZKI I NÓŻKI. PO REHABILITACJI UDAŁO SIĘ PRZYWRÓCIĆ CHODZENIE. ALE LEKARZE PODJĘLI DECYZJĘ O PODDANIU DZIECKA OPERACJI RATUJĄCEJ JEGO ZDROWIE I ZYCIE.
ZOSTAŁ ZAKWALIFIKOWANY DO OPERACJI MÓZGU W KLINICE DZIECIĘCEJ W SZWAJCARII. KOSZT TEJ OPERACJI WYNOSI 130.000 DOLARÓW. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

foto kol 1 kolegiata 3 kolegiata 4 Madzia rkiestra kol skrzypce kol

Nieobecności

W dniach 18-22.02.2019r. nieobecna p. Karine Owsepian
w dniu 21.02.2019 r.- nieobecna p. Magdalena Pałgan

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
w Ostrowcu Świętokrzyskim
ul. Iłżecka 47
e-mail: psmostrowiec@wp.pl
tel: 41 262 09 10