Budowa wkracza w kolejny etap

Szczęśliwie, choć nie bez problemów udało się rozstrzygnąć przetarg na realizację drugiego, przedostatniego etapu budowy sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim i dziś została podpisana umowa z wybraną w przetargu firmą AnnaBud.

To ta sama firma, która wykonała stan surowy zamknięty z instalacjami. Do przetargu nikt inny nie przystąpił, a Centrum Edukacji Artystycznej, które z ramienia resortu kultury zabezpiecza fundusze na inwestycje, musiało dołożyć prawie milion złotych. Drugi etap będzie kosztował ponad 3,5 miliona. – Prace obejmują roboty zewnętrzne, czyli całe zagospodarowanie działki, wjazd od ulic Iłżeckiej zostanie wyremontowany, wykonana zostanie cała elewacja. Będą zrobione wszystkie przyłącza, a więc prądu, teletechniki, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociągu. Będą też wyremontowane trzy pomieszczenia: węzła cieplnego, rozdzielni głównej i hydroforni – mówi Grzegorz Moćko, przedstawiciel firmy, która jest inwestorem zastępczym.

Trzeci etap, wykończeniowy, ma być realizowany w przyszłym roku i może kosztować około 15-16 milinów złotych. Centrum Edukacji Artystycznej pierwotnie planowało przeznaczyć na realizację całej inwestycji 18 milionów, a już wydali ponad 7 za pierwszy etap i zabezpieczyli 3,5 na drugi. – Jest znacznie drożej, ale cieszymy się, że udało się rozpocząć budowę i możemy ją teraz kontynuować – mówi Ewa Jurkowska-Siwiec, dyrektor szkoły muzycznej. – Młodzież będzie mogła w końcu wystąpić na dużej scenie przed publicznością. Sala kameralna w szkole nie pomieści nawet wszystkich uczniów, nie mówiąc o rodzicach, pedagogach i gościach – podkreśla dyrektor szkoły.

Obiekt, teraz w stanie surowym, jest imponujących rozmiarów. Oprócz sali koncertowej z balkonem i dużą sceną z zapadnią znajdą się tam również sale ćwiczeń dla perkusistów, orkiestry dętej, pokoje dla gości szkoły, a także studio nagrań.

Zamieszczone materiały dzięki Lokalna Tv i Radio Ostrowiec

Nieobecności

W dniach 25-28.10.2022r. nieobecna p. Karine Owsepian

W dniach 18.10 – 10.11.2022r.  nieobecna p. Katarzyna Fudalej, biblioteka nieczynna

W dniach 19 – 21.10.2022r. nieobecna p. Magdalena Pałgan – Wróbel

 

 

 

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
w Ostrowcu Świętokrzyskim
ul. Iłżecka 47
e-mail: sekretariat@psm.ostrowiec.pl
tel: 41 262 09 10