Chór „ Świętokrzyskie Bemolki” kolejny raz uświetnił jubileusz Ostrowieckiego Klubu „Amazonka”

 

Chór „ Świętokrzyskie Bemolki”  kolejny raz uświetnił  jubileusz Ostrowieckiego Klubu „Amazonka”

„Świętokrzyskie Bemolki „ – chór dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej 1-go stopnia w Ostrowcu Św. ,  od 15 lat świętuje jubileusze Ostrowieckiego Klubu „Amazonka”.

W tym roku Klub „Amazonka” obchodził 20 lecie swojej działalności, działalności na rzecz kobiet walczących z rakiem piersi. Przez ten czas przez jego szeregi przeszło około 250 kobiet. Niestety, nie wszystkim udało się doczekać jubileuszu. Obecnie klub liczy  80 aktywnie działających kobiet, potrzebujących wsparcia psychicznego. Korzystają one z  bezpłatnej rehabilitacji, a także biorą udział w różnych zajęciach w ramach projektów realizowanych przez klub. Panie  realizują  swoje pasje, na które wcześniej nie miały chęci lub czasu.  Swoją siłą i pogodą ducha dzielą się z innymi oraz zapobiegają tej cywilizacyjnej chorobie, jaką jest rak piersi.

Chór „Świętokrzyskie Bemolki” rozpoczął uroczystość wspólnie wyśpiewanym Hymnem Amazonek.

Ten moment jest zawsze trudny i wzruszający– mówi Ewa Jurkowska – Siwiec, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej 1 –go stopnia w Ostrowcu Św. – jesteśmy zaszczyceni, że właśnie nasze dzieci mogą śpiewać i grać dla tych dzielnych kobiet. Dla nas to nie tylko kolejny występ, to szczególne wyróżnienie i prawdziwa lekcja życia dla młodych uczniów, którzy uczą się pomagać i wspierać osoby chore. Dodatkowy stres, to niecodzienna publiczność: władze sejmiku wojewódzkiego, miasta, powiatu, Pfronu oraz innych organizacji pozarządowych.

Działalność takich Klubów jak „Amazonka” to wspaniała inicjatywa i cieszymy się, że w tak zabieganych czasach ludzie chcą pomagać sobie nawzajem. To bardzo ważne i piękne .

Małgorzata Chrzanowska

dyrygent: Ewa Jurkowska –Siwiec

akompaniament: Anna Baran

  1. Soliści:
  • Kamil Łukaszewski- akordeon ( nauczyciel- Zbigniew Swat)
  • Zuzanna Walas – flet poprzeczny ( nauczyciel – Jan Dobrowolski)

 

foto Amazonki-1     amazonki[1]

22810454_1415681695167728_1696599714_o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nieobecności

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Dla Kandydatów

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
w Ostrowcu Świętokrzyskim
ul. Iłżecka 47
e-mail: psmostrowiec@wp.pl
tel: 41 262 09 10