Koncert patriotyczny

10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbył się Koncert patriotyczny z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas koncertu dominowały pieśni patriotyczne od czasów Powstania Styczniowego, aż po I i II wojnę światową. Nie zabrakło także melodii z filmów. Wystąpili: Kamila Bogdańska, Natalia Gierczak i Jakub Nowakowski z klasy fortepianu p. Anny Baran; Lena Sala i Konrad Pietras z klasy fortepianu p. Barbary Wójcik; Hubert Pietras z klasy akordeonu p. Zbigniewa Swata; Matylda Szklarska, Nicola Biernacka i Szymon Kula z klasy fletu p. Jana Dobrowolskiego, z akompaniamentem p. Andrzeja Budzińskiego; chór „Świętokrzyskie Bemolki” pod kierunkiem p. dyrektor Ewy Jurkowskiej- Siwiec, z akompaniamentem p. Anny Baran i solo na flecie Nicoli Biernackiej oraz Szkolna Orkiestra Dęta pod dyrekcją p. Jerzego Kłonicy.

Koncert poprowadziła p. Anna Baran, która przybliżyła także genezę powstania wykonywanych utworów. Atmosfera była niezwykła: skupienie i uśmiech na twarzach słuchaczy oraz gromkie brawa, które jeszcze bardziej mobilizowały wykonawców.

Koncert przygotowali: p. Anna Baran i p. Jerzy Kłonica.

Zdjęcia i materiał filmowy dzięki

www.lokalnatelewizja.pl

www.facebook.com/Lokalna.TV

www.youtube.com/user/lokalnatelewizja

Nieobecności

W dniach 25-28.10.2022r. nieobecna p. Karine Owsepian

W dniach 18.10 – 10.11.2022r.  nieobecna p. Katarzyna Fudalej, biblioteka nieczynna

W dniach 19 – 21.10.2022r. nieobecna p. Magdalena Pałgan – Wróbel

 

 

 

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
w Ostrowcu Świętokrzyskim
ul. Iłżecka 47
e-mail: sekretariat@psm.ostrowiec.pl
tel: 41 262 09 10