Koncerty z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dnia 15 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się dwa koncerty z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Słuchaczami byli uczniowie wraz z dyrekcją i nauczycielami z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podczas koncertów można było usłyszeć pieśń z okresu Powstania Styczniowego „Ostatni mazur”, nieco późniejsze „O mój rozmarynie” i „Rozkwitały pąki białych róż” oraz te z czasów II wojny światowej: „Po partyzancie dziewczyna płacze”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”i „Rozszumiały się wierzby płaczące”. Nie zabrakło także melodii z filmów: „Pan Tadeusz”, „Dom” i „Polskie drogi”. Niektóre pieśni powtarzały się, ale brzmiały inaczej, bo były wykonywane na innym instrumencie lub zaśpiewane. Wystąpili: Julia Bąk, Jan Czuba, Marta Ozgowicz, Martyna Wyrzykowska, Julia Tłuczkiewicz, Olaf Jurkowski, Martyna Cieśla z p. Anną Chajską, Tymoteusz Smela, p. Magdalena Pałgan- nauczyciel klasy skrzypiec, trio fletowe: Zuzanna Walas, Małgorzata Kozłowska i Marta Klepacz, trio perkusyjne: Michał Walas, Julian Grabski i Maciej Maluchnik oraz chór „Świętokrzyskie Bemolki”. Wykonawcom akompaniowali: dyrektor szkoły  p. Ewa Jurkowska-Siwiec i p. Jerzy Kłonica- nauczyciel klasy klarnetu i saksofonu. Koncerty prowadziła p. Anna Baran- nauczyciel klasy fortepianu, która przybliżała także genezę powstania wykonywanych utworów.

Atmosfera podczas koncertów była niezwykła: skupienie i uśmiech na twarzach słuchaczy oraz gromkie brawa, które jeszcze bardziej mobilizowały wykonawców.

Nieobecności

W dniu 26.02.2019 r.- nieobecna p. Ewa Jurkowska- Siwiec

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
w Ostrowcu Świętokrzyskim
ul. Iłżecka 47
e-mail: psmostrowiec@wp.pl
tel: 41 262 09 10