Pierwszaki z Mikołajem 6.12.2019r.

VIDEO dzięki LOKALNA TV

6 grudnia 2019r. Mikołaj jak każdego roku przybywa do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tym razem zabiera ze sobą Mikołajową i dwie piękne, młode Śnieżynki, by coroczny Koncert Pierwszaków z Mikołajem był jeszcze wspanialszy. Renifery z saniami standardowo lądują na dachu doskonale wyremontowanej Szkoły Muzycznej i grzecznie czekają na zakończenie imprezy. Pierwszoklasiści dopatrują się podstępu, małego oszustwa…, ale w końcu przekonują się, że Mikołaj…to Mikołaj. Każdy grający otrzymuje czekoladowego Mikołaja, dzieci, które przybyły, by posłuchać grających również zostają obdarowane. Akompaniatorzy
i kamerzyści, fotografowie i dziennikarze, dyrektorzy i sekretarze, rzecznicy praw dziecka, rodzice, opiekunowie
i wszyscy inni… Nikt nie wychodzi z pustymi rękami. Nie brakuje i tym razem rzucania cukierków w stronę publiczności, co uwielbiają dzieci, a Pani Dyrektor choć również bardzo lubi to jednak drży ze strachu za każdym razem, gdy cukierek uderza w żyrandol…Nic złego się jednak nie wydarza. Koncert przebiega sprawnie. Nawet rodzice przy fortepianowym akompaniamencie niesamowicie muzykalnego Szymona Pochecia odśpiewują dwie kolędy za co otrzymują ogromne brawa od swych pociech oraz tych, którzy wstydzili się pośpiewać. I melodia starej Nokii czasami przebija się z głębokiej kieszeni. Uczestnicy koncertu: Gabriela Rogowska, Natalia Gierczak, Szymon Kula, Magda Mizera, Żaneta Rowińska, Hanna Gogół, Sandra Gębusia, Julia Kutera, Nikola Biernacka, Tomasz Masternak, Jakub Nowakowski, Aleksandra Mrozińska, Krzysztof Włudarczyk, Jan Rasiński, Matylda Szklarska, Dawid Pocheć, Iga Starba, Jan Klepacz, Ernest Nierubiec, Ignacy Szklarski oraz Natalia Bocian wykonują przepięknie utwory i z radością słuchają swoich kolegów.
Na sam koniec Pani Dyrektor Ewa Jurkowska-Siwiec wręcza Nagrody Dyrektora dla nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych, którzy skutecznie zmotywowani i docenieni z radością wracają do swoich czynności. Mikołaj wraz
z Mikołajową i Śnieżynkami znikają po koncercie gnając na swych magicznych saniach na kolejne występy w innych zaprzyjaźnionych szkołach kultury. Oklasków mnóstwo, radości pełnia, podziękowań całe sanie i obietnic czubata furmanka…W takiej wspaniałej atmosferze impreza dobiega końca.
Odpowiedzialni za całokształt: Magdalena Pałgan, Natalia Flisek, Patrycja Bis oraz Dariusz Wróbel (twórca notatki). Nadworny fotograf, który z własnej woli wykonał 143 zdjęcia to Karolina Kargulewicz-Mrozińska. Skargi i wnioski kierować bezpośrednio.
Dziękujemy i do zobaczenia za rok!!!!!!!!

Nieobecności

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
w Ostrowcu Świętokrzyskim
ul. Iłżecka 47
e-mail: psmostrowiec@wp.pl
tel: 41 262 09 10