Po Konkursie Akordeonowym – FOTO I VIDEO

Już po raz czwarty Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim była gospodarzem Konkursu Akordeonowego, który odbył się w miniony piątek. Uczestniczyło w nim 20 wychowanków klasy akordeonu z naszego regionu, którzy przed jury w składzie: Ewa Jurkowska – Siwiec, dyrektor PSM w Ostrowcu Św. oraz kierownik katedry akordeonu  prof. dr hab. Piotr Chołołowicz z Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego  w Katowicach, prezentowali swoje talenty muzyczne. Wśród wykonawców byli uczniowie klasy akordeonu Państwowych Szkól Muzycznych I stopnia z Kielc, Pińczowa, Buska -Zdroju, Sienna, Końskich, Stalowej Woli, Tarnobrzega i Ostrowca Świętokrzyskiego. Uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych. Dyrektor PSM w Ostrowcu Św., Ewa Jurkowska – Siwiec nie kryła zachwytu wysokim poziomem wszystkich prezentacji.

MATERIAŁ VIDEO DZIĘKI LOKALNA TV

–  Zachwycił nas poziom. Był to konkurs po-pandemiczny, a więc po  prawie 2 latach, gdzie  dzieci były w zamknięciu, a zajęcia odbywały się zdalnie. Była to więc ciężka praca, ale widać jej efekty.  Dobry nauczyciel oraz rodzic, który motywuje i wspiera swoje dziecko przynoszą wymierne rezultaty, które mogliśmy podziwiać podczas konkursu. Jestem pod wielkim wrażeniem wszystkich prezentacji. Poziom był bardzo wysoki, a efekt jest zadziwiający – mówiła Ewa Jurkowska – Siwiec, dyrektor PSM.

W kategorii A pierwsze miejsce zdobył Jan Bąk z ZPSM w Kielcach, II miejsce – Marcin Pawlik z SM w Pińczowie oraz III miejsce Kacper Pucułek z SM w Siennie. Wyróżnienie otrzymał Miłosz Wójcik z SM w Pińczowie.

W kategorii B I miejsce zdobyli: Ksawery Widuch z PSM w Tarnobrzegu oraz  Sylwester Błażej z SM w Pińczowie, II miejsce – Dominik Kuleta z PSM w Końskich oraz Roksana Banaśkiewicz z ZPSM w Kielcach, III miejsce – Ksawery Dukielski z PSM w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Iga Starba z PSM w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyróżnienie otrzymali: Bartosz Kamiński z SM w Siennie oraz Hubert Pietras z PSM w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W kategorii C I miejsce zdobył Victor Czuliński z PSM w Stalowej Woli, II miejsce – Franciszek Kotyniewicz z ZPSM w Kielcach, III miejsce – Adam Fijas z SM w Siennie. Wyróżnienie otrzymali: Agnieszka Lenard z PSM w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Adam Ślewa z ZPSM w Kielcach.

Laureaci konkursu odebrali puchary za zwycięskie miejsca, wyróżnieni otrzymali medale, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

 

Zwieńczeniem konkursu był niezwykły  koncert laureatów. Niespodzianką wydarzenia był recital akordeonowy utalentowanych absolwentów klasy akordeonu PSM w Ostrowcu Świętokrzyskim, wychowanków Zbigniewa Swata: Kamila Łukaszewskiego, ucznia IV klasy ZPSM w Kielcach, laureata wielu prestiżowych nagród i wyróżnień na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach oraz Michała Kałuży, studenta IV roku  Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, laureata nagród i wyróżnień na światowych festiwalach, m. in. I miejsca w Wielkiej Brytanii, w Serbii oraz wyróżnienia we Włoszech.

Dyrektor ostrowieckiej PSM Ewa Jurkowska – Siwiec nie kryła dumy z tak wspaniałych ostrowieckich talentów. Jak mówiła to szkoła muzyczna pierwszego stopnia jest zawsze tym fundamentem, który daje solidne podstawy do kontynuowania nauki na wyższym poziomie muzycznym i indywidualnego rozwoju dalszej kariery.

Inicjatorem wydarzenia był nauczyciel klasy akordeonu ostrowieckiej PSM Zbigniew Swat. Koncert laureatów poprowadziła Anna Baran, zaś honorowy patronat nad wydarzeniem objęła starosta Marzena Dębniak, która ufundowała puchary dla zwycięzców. W imieniu starosty ostrowieckiego uczestnikom gratulacje złożył sekretarz powiatu Łukasz Witkowski. W wydarzenie mocno zaangażowała się cała kadra pedagogiczna i administracyjna ostrowieckiej PSM wraz z Radą Rodziców i Stowarzyszeniem Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej, które na co dzień wspierają placówkę.

ZA RELACJĘ DZIĘKUJĘMY PANI ANNIE MROCZEK Z GAZETY OSTROWIECKIEJ

 

 

Nieobecności

W dniach 25-28.10.2022r. nieobecna p. Karine Owsepian

W dniach 18.10 – 10.11.2022r.  nieobecna p. Katarzyna Fudalej, biblioteka nieczynna

W dniach 19 – 21.10.2022r. nieobecna p. Magdalena Pałgan – Wróbel

 

 

 

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
w Ostrowcu Świętokrzyskim
ul. Iłżecka 47
e-mail: sekretariat@psm.ostrowiec.pl
tel: 41 262 09 10