Stanisław Moniuszko i jego twórczość – Audycja słowno-muzyczna

Dnia 7 października w naszej szkole odbyły się 2 audycje słowno – muzyczne dla dzieci i młodzieży : „Stanisław Moniuszko i jego twórczość” , w związku z przypadającą w tym roku 200 rocznicą urodzin tego wielkiego kompozytora. Audycje te weszły w cykl imprez związanych z Diecezjalnymi Dniami Kultury Chrześcijańskiej, które odbywają się w naszym mieście.

Bogatą biografię kompozytora w ciekawy sposób przybliżyła nam p. Magdalena Pałgan. Na projektorze mogliśmy posłuchać fragmentów z oper,obejrzeć zdjęcia, a także banknot 100.000- złotowy (to dzięki p. Darkowi Wróblowi ). Oni też pięknie udekorowali salę, stwarzając niepowtarzalny klimat dla odbiorców i wykonawców. Wystąpili : Olaf Jurkowski, Marta Klepacz, Julia Tłuczkiewicz, Martyna Cieśla, trio w składzie : Jan Czuba, Piotr Jakubowski i Michał Sienniak, chór Świętokrzyskie Bemolki pod dyrekcją p. Ewy Jurkowskiej – Siwiec, a także p. Anna Chajska, p. Barbara Wójcik i p. Anna Baran.

Nad sprawnym przebiegiem audycji czuwali p. Anna Baran i p. Szymon Pater, którzy także robili zdjęcia. A całości w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem wysłuchali uczniowie wraz z nauczycielami z PSP Nr4, Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej oraz z II L.O. im. J. Chreptowicza.

Nieobecności

W dniach 07.10 – 11.10.2019 r.- nieobecna p. Barbara Wojcik

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
w Ostrowcu Świętokrzyskim
ul. Iłżecka 47
e-mail: psmostrowiec@wp.pl
tel: 41 262 09 10