Szkolne Warsztaty Perkusyjne

03 grudnia 2021 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Św. odbyły się warsztaty perkusyjne prowadzone przez pana Piotra Robaka, który jest perkusistą Filharmonii Świętokrzyskiej i wykładowcą w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach.

W warsztatach uczestniczyli wyłącznie uczniowie klasy perkusji prowadzonej przez pana Szymona Patera.

Na wstępie uczniowie wysłuchali wykładu o historii instrumentów, bez których udziału nie da się tworzyć muzyki latynoamerykańskiej – conga, bongosy, cajon, timbalesy, clavesy, quirro, marakasy, cowbelle i innych.

Pan Piotr Robak przedstawił technikę gry na wybranych instrumentach perkusyjnych ukazując przy tym najważniejsze aspekty metro-rytmiczne w popularnych rytmach afro-kubańskich jak: salsa, songo, rhumba, mambo, ch-cha, guaguanco, merengue oraz brazylijskich: samba czy bossa.

Uczniowie klasy perkusji – Natalia Bocian, Faustyna Kucharska, Antoni Ćwiek, Franciszek Gruszka, Mateusz Łata, Igor Dobosz, Michał Walas, Julian Grabski i gościnnie Filip Miłek – przygotowali specjalnie na warsztaty utwór CABO FRIO w rytmie bossanovy i wspólnie z p. Piotrem Robakiem uczestniczyli w JAM SESSION – rodzaj zbiorowego muzykowania opartego na improwizacji.

Były to warsztaty ukazujące bogactwo instrumentów perkusyjnych i tajemnice rytmów muzyki latynoamerykańskiej. Było radośnie, głośno i bardzo egzotycznie!

 

Nieobecności

W dniach 25-28.10.2022r. nieobecna p. Karine Owsepian

W dniach 18.10 – 10.11.2022r.  nieobecna p. Katarzyna Fudalej, biblioteka nieczynna

W dniach 19 – 21.10.2022r. nieobecna p. Magdalena Pałgan – Wróbel

 

 

 

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia
w Ostrowcu Świętokrzyskim
ul. Iłżecka 47
e-mail: sekretariat@psm.ostrowiec.pl
tel: 41 262 09 10